SILVER & METAL / Silver / Cutlery set 9016454
nr 901 6454
CUTLERY SET
nickel silver, modell svensk spets m. m, lättare bruksslitage.
nysilver, modell svensk spets m. m
Condition: lättare bruksslitage
1000
SEK 300
Monday June 30 2014
at 20:14:48
30/6 17:49:34
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.